Płyta Très Animé „Bach & Telemann”

Z wielką przyjemnością pragniemy ogłosić, że 7 lipca 2023 ukazała się debiutancka płyta Très Animé w składzie Olga Musiał-Kurzawska, Katarzyna Cendlak, Martyna Jankowska, Daga Tyrcha.

O płycie:

Muzyka jest i zawsze była potężnym środkiem wyrazu i komunikacji, przekraczającym granice narodowe. Nie inaczej jest w przypadku twórczości Johanna Sebastiana Bacha i Georga Philippa Telemanna. Kompozytorzy ci wykorzystywali w swych dziełach nie tylko rodzimy styl niemiecki. Jak wielu im współczesnych, czerpali także z innych ośrodków muzycznej mapy XVIII- wiecznej Europy, takich jak Włochy czy Francja. Ich dzieła stanowiły ważną część ówczesnej sceny muzycznej i po dziś dzień uważane są za kwintesencję europejskiej muzyki barokowej.

Kompozycje, które wybrałyśmy towarzyszą nam od początku naszej wspólnej drogi muzycznej i stanowią podsumowanie dotychczasowej działalności. Łączą poukładaną, niemiecką strukturę sonat triowych Bacha z francuską elegancją i blaskiem Kwartetów paryskich Telemanna.

Mamy nadzieję, że ponadczasowe piękno tych kompozycji sprawi Tobie przyjemność i zabierzemy Cię w niezapomnianą muzyczną podróż.

https://recart.pl/en/albums/show/129

Recenzje:

Gdzie kupić:

https://www.empik.com/bach-telemann-tres-anime,p1386552835,muzyka-p?fromSearchQuery=tres+anime#ReviewsBox

Posłuchaj:

Link do serwisów streamingowych:

https://lnk.fuga.com/tresanime_bachtelemann

pl_PL